Економіка ринку землі в Україні

Земля, насправді, відіграє значну роль для економіки України. Ця роль, також, може бути різною в залежності від специфіки  сфер суспільної діяльності. Наприклад, для сільськогосподарської діяльності, земельна ділянка- це ключовий інструмент їхньої праці та активний фактор трудової діяльності. В той час, як для будь-якої переробної промисловості, ця ж ділянка, є лише місцем, де розташовуються комплекси для даного виробництва.

Взагалі, економіка ринку землі базується на характеристиках, які є специфічними, не тільки на території України, але й у всьому світі. По-перше, є певні межі загальної площі суходолу. І кожна ділянка, в тому числі і для сільського господарства, має свої цільові  призначення. Тобто, навіть, при найсильнішому бажанні, виростити пшеницю або ячмінь на ділянці, що призначена для забудов, навряд чи вийде. Наступна характеристика, включає в себе невідновлюваність. Це означає, що коли втрачається частина ресурсів, відновити її штучно, неможливо. І остання характеристика показує, що при правильному використанні ресурсів землі, вона не втрачає свої властивості в експлуатації. Тобто її родючість завжди можна покращити, не залежно від того, на скільки скорочена кількість ресурсів.

Економіка ринку землі та електронні торги в системі Прозорро.Продажі.

Вже з самого початку зрозуміло, що економіка країни на ринках землі може стикнутися з проведенням тіньових операцій. Тобто будуть здійснюватися нелегальні покупки ділянок землі великими корпораціями. Тож уряд держави взяв за мету, використовувати для ринку землі електронну систему Прозорро.Продажі. Завдяки цій системі, всі договори укладатимуться лише через безпечні електронні аукціони. Варто відзначити, що дана система торгів в онлайн-режимі робить продажі не лише  чесними та відкритими. Алей вигідними. Що є досить важливим критерієм. Окрім цього, система забезпечує зручність , доступність та рівноправність дій між учасниками і що досить важливо, відсутність стороннього впливу на результат публічного торгу.

Прийняти участь в аукціонах, може будь-хто. Потрібно лише пройти нескладний процес реєстрації і ви зможете отримати доступ до аукціонів, які на даний момент будуть актуальними. Щоб більше дізнатися про торги  на ринку землі в електронній системі, переходьте за посиланням: https://uub.in.ua/post/EkonomkarinkuzemlprodazhslygospdlyanoknaProzorroProdazh

Опубликовано в рубрике Блог