Опис і види тендерів

Тендери сьогодні досить часто зустрічаються. Саме слово прийшло з англійської. Воно означає торги або конкурс. Також існує ще одне значення «пропозиція». При чому саме воно найбільш точно описує сам термін. Сьогодні більшість людей знають про існування тендерів. Звичайно, не всі приймають в них участь. Але розібратися більш детально з цим поняттям стоїть. Тому що не всі люди розуміють, що це і для чого необхідно.

Тендери та їх особливості

Можна сказати, що тендер дозволяє відібрати найбільш вигідні пропозиції шляхом конкуренції. При цьому покупець призначає конкурс на найцікавішу пропозицію. Вона може стосуватися товарів або послуг. Після цього він дивиться на різні пропозиції та вибирає кращу серед них.

В основному державні закупівлі здійснюються за допомогою тендерів. При цьому контракти укладаються з переможцями тендерів. Тут варто зазначити, що вони пропонують найкращі пропозиції, але при цьому не обов’язково за мінімальну ціну. Найголовніше, щоб характеристики співпадали з тими, які необхідні замовнику.

Варто зазначити, що існують різні види тендерів. Наприклад, вони можуть бути:

  • Відкритими;
  • Закритими;
  • Або спеціальні з обмеженою участю.

Кожен вид має свої особливості. При цьому скрізь є плюси і мінуси, які варто враховувати.

Тендери на Прозорро

Далеко не всі знають про систему Прозорро. Саме тому тут може виникати велика кількість питань. Для чого вона потрібна? Що собою являє? І які її переваги? 

Сьогодні тендери розповсюджені, як за кордоном, так і у нас. В Україні система Прозорро зарекомендувала себе з позитивного боку. При цьому самі тендери проводяться в різних областях. Наприклад, це може бути медицина, торгівля, промисловість. Часто тендери зустрічаються в наукових розробках та дослідженнях.

Система Прозорро дозволяє побачити всі актуальні пропозиції. Це база даних, до якої не можна підключитися безпосередньо. Для того, щоб це зробити необхідно використовувати різні електронні майданчики, які мають до неї доступ.

Варто відзначити, що сама система Прозорро дійсно відповідає її назві. Тут можна дізнатися про всі актуальні пропозиції. Саме так можна будувати чесний бізнес. Сьогодні багато компаній беруть участь в тендерах. Якщо вони отримають перемогу в конкурсі, то значно піднімуть свою репутацію. А це важливо для будь-якої фірми. Крім того саме так можна отримати фінансову вигоду. На акредитованих майданчиках можна придбати по вигідній ціні різноманітні товари та послуги а також енергію та газ. Більше інформації про ціни на газ за посиланням: www.ueex.com.ua/rus/auctions/gas-cost-calculator/.

Опубликовано в рубрике Блог